چلو جوجه کباب با استخوان

  • 0 نظر
  • 2195 بازدید
  • شنبه 12 بهمن 1398

چلو جوجه کباب با استخوان;
چلو جوجه کباب با استخوان
3.94 از 5 بوسیله 32 رای
چلو جوجه کباب با استخوان را با رستوران مهتاب تجربه کنید.

چلو جوجه کباب با استخوان

جوجه کباب را با قسمتهای مختلف مرغ می توان تهیه کرد. اگر از سینه مرغ استفاده نمایید گوشت سینه را بدون استخوان تکه تکه کرده و بعد از خواباندن ( مرینیت کردن ) به سیخ می کشیم و کباب می کنیم ، از بال و کتف مرغ هم می توان استفاده کرد و آنها را با سس های خوش طعم مرینیت نمود و سپس روی زغال یا کباب پز کباب کرد . برای جوجه کباب می توان از ران مرغ استفاده کرد و تکه های ران مرغ را با استخوان در مایه خواباند و سپس کباب کرد . ران مرغ نسبت به سینه بافت چرب تر و نرم تری دارد و به همین خاطر برخی افراد کباب ران را به کباب سینه ترجیح می دهند . برای مرینیت و خواباندن ران به سس خاص و پر موادی نیاز نداریم و به سادگی می توانید در منزل مایه سس مرینیت جوجه کباب را آماده نمایید و به راحتی جوجه کباب با استخوان بسیار خوشمزه و خوش طعم با بافت نرم و آبدار داشته باشید پس در ادامه مطلب با پرنیان همراه شوید تا بهترین سس ساده جوجه کباب را در منزل تهیه کنید و لذت ببرید.

طرز تهیه جوجه کباب با ران مرغ

ران های مرغ را برش دهید ، برای برش دادن ران ها با استخوانشان باید از چاقوی ساطوری استفاده نمایید و برش ها را بمحکم بزنید تا استخوانها داخل گوشت بماند. سپس پیاز ها را خلالی خرد کنید ، آب لیمو و روغن را اضافه نمایید،نمک و فلفل سیاه تازه ساییده را هم اضافه کنید و تمام مرغ ها را با این مواد آغشته نمایید ، سپس ماست و زعفران دم شده را هم بیفزایید و سس مرینیت مرغ را یکدست کنید تا تکه های مرغ به خوبی داخل مواد بمانند، تکه های ران مرغ نباید خیلی درشت باشند چون در صورت درشت بودن تکه ها جوجه کباب مغز پخت نمی شود و مغز کباب نپخته باقی می ماند، بهتر است مرغ ها یک شب در مایه مرینیت و سس بمانند تا طعم خوبی بگیرند و بافت نرمی پیدا کنند.

تکه های مرغ باید داخل مواد خوابانده شوند و یهتر است یک شب در این سس بماند تا به خوبی نرم و طعم دار شود، حداقل زمان مرینیت مواد در سس حداقل 3 تا 4 ساعت است و اگر کمتر مرغ ها در سس بماند بافت و طعم ایده آلی پیدا نخواهد کرد، تکه های مرغ با استخوان باید به سیخ های پهن کشیده شوند و نباید از سیخ های نازک جوجه کباب استفاه نمایید مرغ ها را سیخ بکشید و بر روی ذغال گداخته و یا کباب پز کباب کنید ، دقت کنید که هر دو طرف جوجه کباب ها به شکل ملایم پخته شود و اگر شعله یا آتش زیاد باشد فقط رویه کباب پخته شده و مغز آن خام می ماند.

مرغ ها را کباب نمایید ، نسبت به سایز و اندازه تکه ها و تعداد آنها زمان کباب کردن تغییر می کند ، برای تست اینکه آیا مرغ ها خوب کباب شده یا نه یک تکه را با دست باز کنید ، اگر بافت داخل مرغ کباب شده آبدار و کاملا پخته بود و حالت صورتی رنگ نپخته نداشت مرغ آماده مصرف است می توانید بعد از آماده شدن جوجه کباب ها برای لذیذی بیشتر روی تکه ها را با فرچه کره ذوب شده بزنید. جوجه کباب با استخوان فرصت بیشتری برای پخت لازم دارد و بهتر است روی حرارت ملایم تر پخته شود تا مغز پخت گردد جوجه کباب با استخوان را در کنار پلو ساده یا باقالی پلو سرو کنید ، البته سرو جوجه کباب با نان سنگک تازه هم بی نظیر است. جوجه کباب را تازه و داغ میل کنید ، در کنار جوجه کباب دوغ خنک سرو نمایید گوجه کبابی هم در کنار جوجه کباب عالی است ، گوجه ها را به روغن آغشته کنید و نمک بزنید و کباب نمایید سبزی خوردن تازه به خصوص ریحان هم در کنار جوجه کبابب طعم آن را کامل می کند.

جوجه کباب با استخوان که از قسمت ران تهیه می شود نرم و آبدار است و وقتی در این سس مخصوص خوابانده می شود بسیار آبدار و لذیذ می گردد جوجه کباب برای مهمانی های دور همی و پیک نیک ها بسیار مناسب است ولی توجه داشته باشید که جوجه کباب را قبل از سرو کباب کنید و نباید از قبل تهیه شود و در هنگام سرو گرم شود چون در این صورت طعم و بافت آن تغییر خواهد کرد این سس ساده و در عین حال خوش طعم را برای جوجه کباب تهیه کنید و از این میل غذای خوشمزه ایرانی لذت ببرید.

 

 

 

 

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  هفت     -     7   =